Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego

Witają się z Wami Marta i Arek Franczak

Naszą wspólną pasją jest Małżeństwo. I jest to jeden z powodów dla których pragniemy o nim razem mówić. Wizja naszego małżeństwa jest zgodna z tą, o której mówi Kościół Katolicki. Życie w tak pojmowanym małżeństwie przynosi nam nieustannie wiele owoców. Jednym z nich jest właśnie to, iż jesteśmy ze sobą poprostu...szczęśliwi. Ewangelista Łukasz pisze tak: "Nikt nie zapala światła i nie stawia go w ukryciu ani pod korcem, lecz na świeczniku, aby jego blask widzieli ci, którzy wchodzą..." (Łk 11,33) I te słowa nas prowadzą ku innym. Zachęcają nas do tego, by świadczyć, iż sakrament małżeństwa, który ustanowił Jezus Chrystus jest rewelacyjnym i jedynym sposobem na to, by dwoje ludzi, tak bardzo od siebie odmiennych, potrafiło wytrwać ze sobą w zgodzie, pokoju i miłości.

Prywatnie jesteśmy rodzicami dwójki dzieci, Mateuszka oraz Ani. Głowa Rodziny jest informatykiem, zaś Pani Domu doradcą rodzinnym oraz specjalistą public relations.

Oboje jesteśmy członkami Ligi Małżeństwo Małżeństwu, stąd jako nauczyciele prowadzimy specjalistyczne kursy Metody Rozpoznawiania Płodności wg Kippley'ów, wykłady dla młodzieży w ramach Studium Animatora oraz jedną z katechez dla narzeczonych dot. płodnści w ramach cyklu katechez parafialnych. Jedno z nas jest absolwentem Studium Teologii Rodziny, drugie będzie nim za okrągłe dwa lata. Od początku naszego małżeństwa należymy do Wspólnoty Domowego Kościoła. Oboje współpracujemy z Duszpasterstwem Rodzin Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Z serdecznymi pozdrowieniami! Marta i Arek

SPOTKANIA DLA NARZECZONYCH